قیمت کنتاکتور

قیمت کنتاکتور

قیمت کنتاکتور

قیمت کنتاکتور که به طور گسترده برای سوئیچینگ موتورها، خازن ها برای تصحیح ضریب توان و چراغ ها استفاده می شود . در این مجموعه قیمت کنتاکتور از تخفیفات ویژه برخوردار است.

اصل عملکرد آنها مانند رله های الکترومکانیکی است. تفاوت در قیمت کنتاکتور و این که کنتاکتورها طوری طراحی شده اند که می توانند جریان بسیار بیشتری نسبت به رله ها داشته باشند.

رله ها را نمی توان به طور مستقیم در مدارهایی که جریان بیش از ۲۰ آمپر هستند استفاده کرد. در چنین شرایطی می توان از کنتاکتورها استفاده کرد. در انواع قیمت کنتاکتور و رتبه بندی ها و اشکال متفاوت موجود هستند.

مجموعه متحرک کنتاکت ها به آرمیچر یا آهنربای الکتریکی متحرک متصل می شود. مواد تماس باید در برابر تنش های مکانیکی، قوس، فرسایش مقاومت کنند و مقاومت بسیار کمی داشته باشند.

اصل کار کنتاکتورها

هر زمان که سیم پیچ الکترومغناطیسی فعال شود، یک میدان الکترومغناطیسی تولید می شود. این میدان الکترومغناطیسی میله فلزی (آرمیچر) را به سمت شکاف آهنربای استوانه ای توخالی جذب می کند.

کنتاکتور یک بخش ضروری است که برای کنترل مدارهای الکتریکی/الکترونیکی تجهیزات مختلف استفاده می شود.

به عنوان مثال، راه اندازی یک موتور القایی، استارت فقط با کنتاکتورها ساخته می شود و به عنوان یک ابزار مدیریت توان عمل می کند. قیمت کنتاکتور ها نیز بر اساس عملکرد آنها تعیین می شود.

عیب اصلی کنتاکتور این است که مدار را در برابر هر گونه خطای دیگری مانند جریان بیش از حد، اضافه بار، خطای زمین و اتصال کوتاه محافظت نمی کند.

ضریب سایش و پارگی بالایی دارند. بنابراین، وظایف مختلف کنتاکتورها به طور کلی ترجیح داده می شود. همچنین قیمت کنتاکتورها در وظایف متفاوت متغیر است.

این امکان کنترل از راه دور امکانات الکتریکی مانند موتورهای الکتریکی، سیستم های جبران خسارت و گرمایش توسط کابل را فراهم می کند.

هنگامی که همراه با رله های حرارتی استفاده می شود، از دستگاه ها و تاسیسات در برابر جریان اضافه بار محافظت می کند.

در صورت عدم استفاده از کنتاکتورها مطابق با داده های فنی یا در صورت وقوع بیش از حد جریان یا اتصال کوتاه در شبکه تغذیه، ممکن است خرابی رخ دهد. به طور کلی کنتاکتورها عناصر مداری هستند که به راحتی خراب نمی شوند. و اینکه قیمت کنتاکتور نیز بسیار مناسب است.

کنتاکتور می تواند میلیون ها بار باز و بسته شود اگر انتخاب درست انجام شود و شرایط کار مختل نشود. رایج ترین حالت در خرابی کنتاکتورها، چسبیدن تماس و سوختن سیم پیچ است. پس قبل از خرید باید به نوع و قیمت کنتاکتور دقت شود.

مشاوره 09357411184